pátek 24. července 2015

Čelovka jako nepostradatelná pomůcka při pohybu ve tmě

V některých případech na velikosti prostě záleží. Výdrž čelovky a její velikost zásadně souvisí s růstem výkonu. Světlo, které vydává, je závislé na baterii. Záleží na tom, co kdo potřebuje. Zda je nutná velká výdrž na dlouhé svícení nebo spíše člověk preferuje lehkou čelovku s menší výdrží. Z tohoto důvodu se čelovky dělí podle umístění baterie. Napájení nerozhoduje jen o délce svícení, ale také o pohodlnosti a kompaktnosti.

Čelovky se mohou stát skvělým pomocníkem při každé práci. Dají se použít v extrémních venkovních podmínkách nebo se hodí i doma. Jednoduše se s nimi zachází a naučí se to prostě každý. Snadno si můžete vybrat dobu životnosti. Chcete-li se několik hodin potápět, potřebujete vodotěsnou čelovku se zabudovanou baterií. Kvalitní výkon po celou noc a navíc volnost při pohybu vám zajistí čelovka s baterií umístěnou na zadní straně čelenky. Jestliže potřebujete stálý zdroj světla a velkou výdrž, bude se vám hodit čelovka připojená na kabel, který jí napájí z dodatečné baterie.  Tento styl svícení vám přináší bezpečnost, pohodlí a jistotu pro každou denní dobu a čas.


Čelovka v kompaktním provedení

Když si chcete posvítit na cestu, nemusíte nosit těžké a neskladné baterie. I při malé váze čelní svítilny, můžete mít cestu dostatečně osvětlenou. Rozhodnutí o použití čelovky s baterií zabudovanou uvnitř je závislé na době použití a na váze. Takto zabudované baterie přímo do zdroje světla neobtěžují nošením dalších cestovních doplňků. Mají sice menší výkon, ale jsou vodotěsné, kompaktní a snadno se obsluhují. Kompaktní čelovka se hůře přidělává na hlavu, ale snadno a rychle se používá.

Čelovka s bateriovým pouzdrem

Pokud je baterie oddělitelná, nemusí to ještě nutně znamenat problém. Delší doba životnosti se vykompenzuje vyšší stabilitou. Pouzdro na baterie je umístěné na opačné straně hlavy, kde vyrovnává váhu svítilny a působí jako závaží. Rovnováha je jasně zřetelná na způsobu nošení. Čelovka s bateriovým pouzdrem působí přirozeně, je lehká a snadno si na její nošení zvyknete. To, jak je pohodlná se odrazilo i na jejím využití. Patří mezi nepostradatelné pomocníky při nočních pracích. Pokud se s ní i s vedeným kabelem zachází opatrně, nabídne vám dlouhou životnost a velkou kapacitu.

Čelovka, která má oddělené bateriové pouzdro

Pro předcházení zbytečným úrazům slouží helma na hlavě. Ten, kdo pracuje v nebezpečných provozech, její význam jistě ocení, protože riskovat se rozhodně nevyplácí. Helmy jsou vyrobené z příjemných a lehkých materiálů, a tak by bylo zbytečné helmu odmítat. Aby bylo světlo dostatečně zajištěno, je tento typ čelovky vybaven kabelem a baterií. V zimním období jste přímo vybízeni k použití baterie. I když je tělo obmotané kabelem, stálá teplota nad bodem mrazu zajišťuje dostatečné světlo při jakémkoliv druhu práce. Musíte-li v mrazu ven, stačí si zahřát baterii vlastním tělem a můžete svítit tak dlouho, jak potřebujete.
Více o čelovkách se dočtete ZDE.

čtvrtek 23. července 2015

Něco pro ženy: Oční stíny jako trik na zakrytí nedokonalostí

Každá žena používá oční stíny kvůli tomu, že podtrhnou krásu jejich očí, zároveň je rozzáří a dodají jejímu pohledu hloubku. To ovšem není všechno, co dokáží oční stíny vyčarovat. Když budete vědět, jak je správně použít, můžete i z obyčejných očních stínů vykouzlit na vašem obličeji opravdové umění. Trápí vás například to, že jsou vaše oči příliš daleko od sebe? Nebo je mále malé? Není nic jednoduššího, než se naučit triky a to právě teď.

Správné používání očních stínů není jen o tom si vybrat jejich správnou barvu. Tajemství je totiž ve způsobu, jakým dané oční stíny nanesete. Jestliže jsou vaše oči krásně souměrné a nemáte potřebu na nich maskovat nedokonalosti, můžete se s líčením očí doslova vyhrát. V případě, že potřebujete nedokonalosti potlačit, je třeba postupovat určitým způsobem. Rozhodně se ale neděste. Nejedná se o žádnou vědu.


Potřebujeme zvětšit

Pokud vás trápí to, že jsou vaše oči příliš malé, můžete tento malý nedostatek s přehledem napravit právě díky pomoci očních stínů. Nejdříve naneste na vaše víčko světlejší stín a okolo kosti zase naopak tmavší odstín. Nezapomeňte si také namalovat dolní vnitřní linku, nejlépe ovšem bílou tužkou. Její efekt je v tom, že dokáže váš pohled „otevřít“. Rozhodně také nezapomeňte na spodní část oka nanést pomocí tenkého štětečku trochu stínů. Stíny lehce rozetřete do ztracena, abyste podtrhly přirozený vzhled. Není nikde napsáno, že musíte vyložena používat zmíněné barvy očních stínů, nicméně rozhodně vždy volte spíše světlejší a tmavší odstíny nějaké barvy.




Potřebujeme zmenšit

Trápí vás to, že máte až moc velké oči? Jestliže chcete líčením docílit optického zmenšení, je osvědčeným trikem použití tmavších stínů na celou plochu vašeho očního víčka. Dobrým pomocníkem jsou také vnitřní černé nebo popřípadě také i hnědé linky. V případě, že chcete použít světlejší stíny, můžete je nanést přímo pod vaše obočí a to jen v případě, kdy potřebujete docílit efektu zmenšení. Tento trik dokáže zalichotit každé ženě a navíc váš pohled krásně rozjasní.







Potřebujeme oddálit

Pomoc máme i pro ženy, které mají své oči až příliš blízko u sebe. Doslova nadšeny budou z líčení s názvem „kočičí oči“, který důmyslně protahuje oční stíny až za vnější koutek oka. Když se budete přibližovat ke konci očního víčka, začněte postupovat směrem nahoru a ne rovně, jak jste možná zvyklá. Světlé odstíny očních stínů nanášejte do vnitřního koutku a od středu víčka zase přirozeně nanášejte tmavé odstíny. Stejný postup platí pro nanášení stínů pod okem – tedy světlejší odstín u vnitřního koutku a tmavší zase směrem ven.






Potřebujeme přiblížit

Jak asi tušíte, tak v případě, kdy potřebujete zase oči přiblížit, budete postupovat naprosto opačně, než tomu bylo při oddalování očí. Tmavší odstín tedy budete nanášet do vnitřního koutku oka a naopak světlejší do vnější části víčka. Jestliže nechcete, aby vaše oční líčení nepůsobilo příliš tmavě, můžete použít trochu světlého stínu pod obočí.


pátek 17. července 2015

Fully neboli celoodpružená kola

Fully jsou kola, která jsou především vhodná doterénu, a tak s přehledem zvládnou i krkolomnější jízdu, například v horách nebo v lese. Děkovat můžeme tomu, že kromě odpužených předních vidlic mají i pérování zadního kola. Kromě lepších možností zvládnutí i terénních cest nám tato vychytávka napomáhá i k pohodlnější jízdě.



Nicméně je při koupi kola nutné zvážit několik důležitých faktorů - ani celoodpružené kolo není kolo pro každého. Například pro člověka, který kolo využívá pro jízdu do práce nebo na nákupy je celoodpružené kolo zbytečný luxus.

Celoodpružené kolo a jeho výhody

Mezi největší výhody patří samostatné odpružení jak předního, tak zadního kola. Díky tomuto odpružení kolo vůbec nedrncá a Vám je tak dopřána maximálně pohodlná jízda. Mimo to je tento typ kola, oproti ostatním, bezpečnější a lépe se ovládá.

Celoodpružená kola a jejich dělení

Kolo Zdvih, milimetry pružení Využití a určení


Cross Country


do 100 mm
Tato kola jsou primárně určena pro výletní jízdu a počítají tedy s méně náročnějšími cestami a silnicemi. Můžeme je nejčastěji vidět během závodů nebo na olympiádách.

All-mountain

130 mm
Tato kola mnohem lépe tlumí a již jsou přizpůsobena pro náročnější terén.

Kola s robustnější konstrukcí

150 mm a 180 mm
Kola s tak vysokým zdvihem jsou určena především pro profesionální cyklisty, kteří si vybírají velice náročné terény.

Výběr a cena kola

Pro koho jsou tedy celoodpružená kola určena? Jste-li výletní cyklista a na kolo usedáte jednou, popřípadě dvakrát do roka, je pro Vás celoodpružené kolo naprosto zbytečná koupě a útrata peněz. Patříte-li ale mezi nadšené cyklisty, kteří si svůj volný čas rádi krátí a užívají v lesích, horách a na krkolomných cestách, je pro Vás celoodpružené kolo tou správnou volbou.

Cena takových kol začíná na třiceti tisících a pak dále roste. Obecně platí, že čím kvalitnější kolo chcete, tím více byste do něj měli investovat.